Akce

pondělí 24.02.2020  (Rybičky, Žabičky)

„Přijede k nám návštěva“ na téma bezpečnost a hygiena při stravování

Děti si prostřednictvím interaktivní show s písničkami zopakují a upevní základní pravidla hygieny a bezpečnosti při jídle...mytí rukou před jídlem, mytí ovoce a zeleniny před konzumací, nejíme jídlo spadlé na zem, nejíme jídlo zkažené, plesnivé a shnilé....atd. V programu je také zmíněn zdravý životní styl a důležitost pohybu...   Do MŠ přijede oblíbená dvojice Vanda a Standa.

pondělí 24.02.2020  (Havrani)

Rusalka - Muzeum Antonína Dvořáka

Děti navštíví zemi, kde za měsíčního svitu tančí průsvitné lesní žínky, čarují mocné ježibaby, vodní hladinu střeží vodníci a krásná Rusalka bojuje o princovu nestálou lásku. Dílna kombinuje inter­aktivní prohlídku Muzea Antonína Dvořáka a samotný workshop s hudebními, dramatickými a tanečními prvky. Program probíhá v expozici. Odchod z MŠ v 07:30 hod. S sebou: batoh, pití, pláštěnku

úterý 25.02.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Zlatovláska

Dvě kuchtičky na zámku uvaří pohádku o chytrém Jiříkovi, mluvících zvířátkách a zlatovlasé panně. Zpracování známého příběhu K.J.Erbena O Zlatovlásce je pestré. Činoherní herectví (vypravěčky) se střídá s hrou s klasickými loutkami (pan král, kuchtík Jiřík, Zlatovláska). A dětskou fantazii podpoří využití kuchyňského nádobí jako postav z příběhu (Proč by koně nemohli být vařečky? Ryba sítko na čaj?). Postavy rozumí zvířátkům. A o tom pohádka je - o vzájemném porozumění. Spolupráce s Divadlem Kasperle, které přijede do MŠ.

středa 26.02.2020  (Ohniváci)

Návštěva v Sociálně-ošetřovatelském centru

Děti, které budou chtít, půjdou navštívit babičky a dědečky v Sociálně-ošetřovatelském centru v Zárubově ulici. Společně si spolu vytvoří pěkné dekorace a pak si společně zazpívají.

Spolupráce s Duhovým tandemem.

čtvrtek 27.02.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Masopustní karneval

Všechny děti přijdou v maskách a společně pak prožijí karnevalové dopoledne plné zábavy a her.

pátek 28.02.2020  (Havrani)

Návštěva AZ centra

Děti, které nepůjdou plavat půjdou navšívit babičky a dědečky v AZ centru. Společně si užijí pěkné chvíle při výrobě dekorací i při hudebním vystoupení. Spolupráce s organizací Mezi námi.  

pátek 28.02.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Plavání

07:30 hod. odchod Ohniváci 08:10 hod. odchod Havrani 08:50 hod. odchod Rybky a Žabky S sebou: plavky, ručník, plaveckou čepici

úterý 03.03.2020  (Ohniváci)

Vanda a Standa v Sociálně-ošetřovatelském centru

Děti z Ohniváků půjdou na návštěvu za babičkami a dědečky do Sociálně-ošetřovatelského centra, kde společně prožijí hudební a interaktivní vystoupení Vandy a Standy. Spolupráce s Duhovým tandemem.

středa 04.03.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Desatero předškoláka aneb co vše by měli vědět rodiče budoucího školáka

Přednáška pro rodiče s besedou na téma:

Kvalitní spánek

Vhodný pracovní stůl a židle

Zdravé osvětlení

Výživa dětí v předškolním i školním věku

Jak zvolit vhodnou školní aktovku

Vhodné pohybové aktivity ve škole i mimo ni  

Místo konání:

MŠ Pohádka v Praze 12 (třída Ohniváků)  od 16:00 – 17:00hod.

Lektoři: odborníci na výše uvedená témata ( fyzioterapeutka, nutriční terapeutka )

VSTUP: zdarma

 

Během přednášek zajištěno občerstvení: káva/čaj, pitný režim 

Pro rodiče k dispozici propagační materiály s „desaterem předškoláka“ 

 

 

středa 11.03.2020  (Havrani, Ohniváci)

Život ve tmě

Za dětmi přijde nevidomá Bára se svým vodícím psem. Děti se tak budou moct setkat přímo s nevidomým člověkem. Bára je seznámí s pomůckami, které nevidomým usnadňují život, předvede i chůzi s bílou holí a vysvětlií jim, jak pomoci, když se setkají s nevidomým člověkem na ulici. Děti se také seznámí s prací vodících psů. Spolupráce s DDM Monet.

pondělí 16.03.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Velikonoce klepou na dveře

Divadlo Lala přijede do školky s velikonočním představením.  

středa 18.03.2020  (Rybičky, Žabičky)

Cesta do vesmíru - mobilní planetárium

Pořad se snaží dětem srozumitelnou formou (prostřednictvím pohádky) vysvětlit základní jevy astronomie. Děti se mohou dozvědět např. proč se na Zemi střídá den a noc, jak se jmenují fáze Měsíce, jak se jmenují nejznámější souhvězdí nebo proč ve městě nemůžeme pozorovat hvězdy, či proč jablko padá ze stromu dolů na zem. Ježek, zajíc, krtek a sova jsou čtyři kamarádi, kteří se sešli na kraji lesa, aby prozkoumali raketovou základnu. Všechno je pro ně nové, nikdy nic podobného neviděli, a když vidí startovat raketu, jsou z toho úplně paf. Nikdo netuší, o co by se mohlo jednat, a tak vymýšlí jeden bláznivý nápad za druhým. A snad by se tam dohadovali dodnes, kdyby nepotkali chytrého myšáka, který jim vše vysvětlil. A protože myšák strávil celý život mezi vědci na raketové základně, ví toho o vesmíru opravdu hodně. Mobilní planetárium dorazí za dětmi přímo do MŠ. Spolupráce s DDM Monet.

čtvrtek 19.03.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Vynášení Morany

Vynášení Morany se zúčastní všechny děti. Společně si ve školce vyrobí a ozdobí figuru Morany a poté jí vynesou za společného zpívání a hraní k potoku, kde bude spálena a vhozena do vody.   Po vynesení symbolu zimy přichází na řadu vítání jara. Děti si ozdobí barevnými stuhami líto (letečko, májíček) – mladý zelený stromek a se zpěvem se vrátí do školky.

pátek 20.03.2020  (Havrani)

Návštěva AZ centra

Děti, které nepůjdou plavat půjdou opět navšívit babičky a dědečky z AZ centra, kde spolu prožijí pěkné chvíle. Splupráce s organizací Mezi námi.

pondělí 23.03.2020  (Havrani, Ohniváci)

Baletní začátky - Hurá do opery

Další návštěva DDM Slezská cyklu Hurá do opery. Děti uvidí baletní začátky. Odchod z MŠ v 7:30hod. S sebou: batoh, pití a pláštěnku Spolupráce s Národním divadlem.

pátek 27.03.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Den učitelů

Společně s dětmi oslavíme Den učitelů na počest narození zakladatele pedagogiky Jana Amose Komenského.  Dětem přiblížíme důležitost učitelského povolání.

úterý 31.03.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Jak pan Slepička a paní Kohoutková malovali vajíčka

Velikonoční pohádka s velikonočními zvyky a tradicemi.
Veselý příběh z pohádkové vesnice, kde nezvaný host Vajíčkojed Žlutý nakonec společně s paní Kohoutkovou zachrání neposlušného pana Slepičku.
 
Divadélko Romaneto přijede do školky.  

úterý 31.03.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Přednáška s paní psycholožkou PhDr. Ilonou Špaňhelovou na téma předškolní věk

Zveme Vás na přednášku paní psycholožky PhDr. Ilony Špaňhelové, která bude na téma "Předškolní věk". Doporučujeme účast všech rodičů, jejichž děti půjdou do školy. Na přednášce se dozvíte mnoho důležitých informací co a jak správně, než Vaše dítě nastoupí do školy. Začátek v 16:00 hod. ve třídě Ohniváků.

čtvrtek 02.04.2020  (Havrani, Ohniváci)

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2020

Uklízíme všichni. Společně. V jeden den. Do úklidových akcí se zapojí předškolní třídy. Děti dostanou rukavice a pytle a uklidí okolí školky. Odpadky budou roztříděny a vhozeny do kontejnerů.

Spolupráce s Uklilďme Česko. 

úterý 07.04.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Hody, hody, doprovody - Trio Accordo

Do školky přijede dechové trio Accordo. Dětem zahrají známé velikonoční písně na dechové nástroje.

středa 08.04.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Velikonoční dílny

Zveme Vás na velikonoční dílny, kde si budete moct společně s Vašimi dětmi vyrobit krásné velikonoční dekorace. V každé třídě budou připraveny stolky s různými výrobky. Pokud vyjde pěkné počasí, akce bude probíhat na zahradě MŠ. Těšíme se na společné setkání. Za dobroty na společný stůl předem děkujeme. Začátek v 15:30hod.

čtvrtek 09.04.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Velikonoční prázdniny - OMEZENÝ PROVOZ

Nahlašte, prosím, docházku Vašeho dítěte. Podle počtu příhlášených dětí budou děti spojeny do dolních tříd.  Děkujeme za pochopení.

středa 15.04.2020  (Ohniváci)

Návštěva v Sociálně-ošetřovatelském centru

Děti, které budou chtít půjdou navštívit babičky a dědečky v Sociálně-ošetřovatelském centru.

Společně si užijí pěkné chvíle strávené výrobou dekorací a společný zpíváním.

Spolupráce s Duhovým tandemem.

 

pátek 17.04.2020  (Havrani)

Návštěva AZ centra

Děti, které nepůjdou na plavání, půjdou na návštěvu za babičkami a dědečky do AZ centra prožít společné chvíle plné tvoření a zpívání.

pondělí 20.04.2020  (Ohniváci)

Anička a Nebešťánek (jarní) - Planetárium Praha

Anička má neobyčejného kamaráda – Nebešťánka ze Zářící planety. Nebešťánek Aničku často navštěvuje a vydávají se spolu v létajícím talíři na zajímavé výlety. V jarním příběhu se Anička seznamuje se symboly jara a Velikonoc. Spolu s Nebešťánkem se vydávají hledat obří vejce, aby si mohli namalovat velikonoční kraslici. Na cestě vesmírem Nebešťánek Aničce vysvětluje, jak vznikají hvězdy a planety. Navštěvují různé planety v různých vývojových etapách odpovídající historii naší Země. Na jedné z nich objeví vejce, ze kterého se vyklube brontosaurus. Anička se dovídá, jak na zemi vznikl život, první organismy, dinosauři a člověk. S sebou: batoh, pláštěnku, pití. Odchod z MŠ v 07:30hod.  

středa 22.04.2020  (Havrani, Ohniváci)

Beseda o Dráčkovi

Do školky přijede spisovatelka Petra Martišková, která dětem představí svou novou knížku o Dráčkovi. Beseda je zaměřená na seznámení s životním prostředím. V případě Vašeho zájmu bude možné zakoupit knihu i s podpisem paní spisovatelky. 

středa 29.04.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Ptačí cirkus

Principál Pepíno předvede svůj světoznámý cirkus Pipíno. Všelijaké ptačí exoty, artisty i kejkle. Rrrrrračte vstoupit. My jsme cirkus ptačí, kde každý ptáček zpívá, tančí, baletí, žongluje až do nebes si zaletí.   K tomu hudba ryčná  a protože je ptačí, tak je nebetyčná.  Cirkus to je dřina.  A to i pro Šediváčka, který se hrozně chce stát cirkusovým umělcem. Ovšem to není jen tak. Nejdříve musí pomáhat, zametat a koukat . A snad nakonec přece jen všechny v údiv uvede. Tak se tedy necháme se překvapit. Spolupráce s loutkovým divadlem Basta-fidli.

čtvrtek 30.04.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Čarodějnice

Všechny děti přijdou v kostýmech čarodějů a čarodějnic a společně prožijeme dle prastarých zvyků dopoledne plné zábavy. 

úterý 12.05.2020  ()

Zápis na školní rok 2020/2021

Odevzdávání přihlášek s žádostí o přijetí na školní rok 2020/21 od 13 - 17 hod.  

úterý 12.05.2020  (Ohniváci)

Posloucháme a kreslíme Vltavu

Děti se nejdříve seznámí se životem a tvorbou Bedřicha Smetany a poté si názornou a tvůrčí formou představí program symfonické básně Vltava. Trasa vltavských vod malebnou českou krajinou, plnou rusalek, hradů a starých zřícenin. Nevěřili byste, co dalšího je v této několikaminutové skladbě zaznamenáno. Děti se nejdříve seznámí se životem a tvorbou Bedřicha Smetany a poté si názornou a tvůrčí formou představí program symfonické básně Vltava. Program, založený na poslechu skladby a jejím výtvarném ztvárnění, probíhá s ohledem na věk dětí v expozici. Odchod z MŠ v 08:15hod.

středa 13.05.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Pejsci

Spolupráce s DDM Monet.

středa 13.05.2020  ()

Zápis na školní rok 2020/2021

Odevzdávání přihlášek s žádostí o přijetí na školní rok 2020/21 od 13 - 17 hod.

pátek 15.05.2020  (Havrani)

Návštěva AZ centra

Děti, které nepůjdou plavat půjdou na návštěvu za babičkami a dědečky do AZ centra prožít společné chvíle plné tvoření a zpívání. Spolupráce s Mezi námi.

pondělí 18.05.2020  (Havrani, Ohniváci)

Společné fotografování - třídní foto

Paní fotografka Puldová přijede děti vyfotit. Zapište se, prosím v šatně. Je vhodné dát dětem pěkné oblečení.

úterý 19.05.2020  (Rybičky, Žabičky)

Společné fotografování - třídní foto

Paní fotografka Puldová přijede děti vyfotit. Zapište se, prosím v šatně. Je vhodné dát dětem pěkné oblečení.

úterý 19.05.2020  (Havrani)

Posloucháme a kreslíme Vltavu

Děti se nejdříve seznámí se životem a tvorbou Bedřicha Smetany a poté si názornou a tvůrčí formou představí program symfonické básně Vltava. Trasa vltavských vod malebnou českou krajinou, plnou rusalek, hradů a starých zřícenin. Nevěřili byste, co dalšího je v této několikaminutové skladbě zaznamenáno. Děti se nejdříve seznámí se životem a tvorbou Bedřicha Smetany a poté si názornou a tvůrčí formou představí program symfonické básně Vltava. Program, založený na poslechu skladby a jejím výtvarném ztvárnění, probíhá s ohledem na věk dětí v expozici.   Odchod z MŠ v 08:15hod.

středa 20.05.2020  (Havrani, Ohniváci)

Májová noc v MŠ

Děti přijdou do MŠ v 18hodin. S sebou: spacák, k večeři párek a pečivo (budeme opékat), snídani v podepsané krabičce. Po opékání bude na zahradě probíhat indiánská hra.  Vše zakončíme cestou odvahy a zpíváním s kytarou. Je vhodné, aby spaly děti, které pojedou na švp.

čtvrtek 21.05.2020  (Ohniváci)

Návštěva v Sociálně-ošetřovatelském centru

Děti, které budou chtít půjdou navštívit babičky a dědečky v Sociálně-ošetřovatelském centru.

Společně si užijí pěkné chvíle strávené výrobou dekorací a společný zpíváním.

Spolupráce s Duhovým tandemem.

pondělí 25.05.2020  (Havrani, Ohniváci)

Čert a Káča - Hurá do opery

Závěrečná návštěva DDM Slezská cyklu Hurá do opery. Děti uslyší typické melodie propojené hranými dialogy. Odchod z MŠ v 7:30hod. S sebou: batoh, pití a pláštěnku Spolupráce s Národním divadlem.

středa 27.05.2020  (Havrani, Ohniváci)

Cesta do pravěku

Spolupráce s DDM Monet.

čtvrtek 28.05.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Výlet do ZOO

Všechny děti pojedu na výlet do ZOO v Tróji.  S sebou: batoh, 2x svačinu (dopolední a odpolední), oběd bude probíhat v MŠ (kuřecí řízek s bramborovou kaší). Tento den nebude MŠ zajišťovat stravu. Návrat ve 13:00 hod.

pondělí 01.06.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Den dětí

Děti prožijí dopoledne plné her a zábavy. K dispozici bude skákací hrad a malování na obličej. Taktéž dostanou malý dárek.

středa 03.06.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Mláďata

Spolupráce s DDM Monet.

středa 10.06.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Slavnostní rozloučení předškoláků spojené s 35. výročím školy

čtvrtek 11.06.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Afrika

Skupina Emongo přijede do školky. Proběhne prezentace o Africe spojená s diskuzí. Dětem ukáží bubnování a zpěv afrických písní. Na závěr si všichni zatančí.  

pondělí 15.06.2020  (Havrani, Ohniváci)

15. - 19.06.2019 ŠvP Blatná

Přihlášené děti pojedou na švp do Blatné. Veškeré informace budou k dispozici v tištěné formě.

úterý 16.06.2020  ()

Schůzka rodičů nově přijatých dětí na školní rok 2020/21

V 16:00hod. se bude konat schůzka rodičů nově přijatých dětí. Součástí programu schůzky bude přednáška paní psycholožky PhDr. Ilony Špaňhelové zaměřenou na téma "Vstup dítěte do MŠ". Schůzka bude probíhat ve třídě Ohniváků.

pondělí 22.06.2020  (Ohniváci)

Procházka s Vandou a Standou a prarodiči dětí

Spolupráce s Duhovým tandemem.

středa 24.06.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Policie - preventivní program na zahradě MŠ

Na zahradě MŠ proběhne preventivní program Policie ČR. Spolupráce s DDM Monet.

čtvrtek 25.06.2020  (Ohniváci)

Návštěva v Sociálně-ošetřovatelském centru

Děti, které budou chtít půjdou navštívit babičky a dědečky v Sociálně-ošetřovatelském centru. Společně si užijí pěkné chvíle strávené výrobou dekorací a společný zpíváním. Spolupráce s Duhovým tandemem.  

Provozní doba

06:30 - 07:00  Rybky

07:00 - 16:30  všechny třídy

16:30 - 17:00  Rybky

Jídelní lístek

21.02.2020 pátek

přesnídávka: koblížek, hruška, čaj, kakao (alergeny 1,7)
oběd:  
   polévka: kmínová (alergeny 1,3,7)
   hlavní chod: kuřecí řízek, bramborová kaše, rajčatový salát, čaj (alergeny 1,3,7)
svačina: obložený toustík, variace zeleniny, čaj, mléko (alergeny 1,7)