Akce

úterý 31.03.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Jak pan Slepička a paní Kohoutková malovali vajíčka

Velikonoční pohádka s velikonočními zvyky a tradicemi.
Veselý příběh z pohádkové vesnice, kde nezvaný host Vajíčkojed Žlutý nakonec společně s paní Kohoutkovou zachrání neposlušného pana Slepičku.
 
Divadélko Romaneto přijede do školky.  

úterý 31.03.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Přednáška s paní psycholožkou PhDr. Ilonou Špaňhelovou na téma předškolní věk

Zveme Vás na přednášku paní psycholožky PhDr. Ilony Špaňhelové, která bude na téma "Předškolní věk". Doporučujeme účast všech rodičů, jejichž děti půjdou do školy. Na přednášce se dozvíte mnoho důležitých informací co a jak správně, než Vaše dítě nastoupí do školy. Začátek v 16:00 hod. ve třídě Ohniváků.

čtvrtek 02.04.2020  (Havrani, Ohniváci)

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2020

Uklízíme všichni. Společně. V jeden den. Do úklidových akcí se zapojí předškolní třídy. Děti dostanou rukavice a pytle a uklidí okolí školky. Odpadky budou roztříděny a vhozeny do kontejnerů.

Spolupráce s Uklilďme Česko. 

pátek 03.04.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Plavání

Plavání v Policejní akademii.

Ohniváci: odchod v 7:30hod.

Havrani: odchod v 8:10hod.

Rybky a Žabky: odchod v 8:50hod.

S sebou: plaveckou čepici, ručník, pití.

úterý 07.04.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Hody, hody, doprovody - Trio Accordo

Do školky přijede dechové trio Accordo. Dětem zahrají známé velikonoční písně na dechové nástroje.

středa 08.04.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Velikonoční dílny

Zveme Vás na velikonoční dílny, kde si budete moct společně s Vašimi dětmi vyrobit krásné velikonoční dekorace. V každé třídě budou připraveny stolky s různými výrobky. Pokud vyjde pěkné počasí, akce bude probíhat na zahradě MŠ. Těšíme se na společné setkání. Za dobroty na společný stůl předem děkujeme. Začátek v 15:30hod.

čtvrtek 09.04.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Velikonoční prázdniny - OMEZENÝ PROVOZ

Nahlašte, prosím, docházku Vašeho dítěte. Podle počtu příhlášených dětí budou děti spojeny do dolních tříd.  Děkujeme za pochopení.

pátek 10.04.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Plavání

Plavání v Policejní akademii.

Ohniváci: odchod v 7:30hod.

Havrani: odchod v 8:10hod.

Rybky a Žabky: odchod v 8:50hod.

S sebou: plaveckou čepici, ručník, pití.

středa 15.04.2020  (Ohniváci)

Návštěva v Sociálně-ošetřovatelském centru

Děti, které budou chtít půjdou navštívit babičky a dědečky v Sociálně-ošetřovatelském centru.

Společně si užijí pěkné chvíle strávené výrobou dekorací a společný zpíváním.

Spolupráce s Duhovým tandemem.

 

pátek 17.04.2020  (Havrani)

Návštěva AZ centra

Děti, které nepůjdou na plavání, půjdou na návštěvu za babičkami a dědečky do AZ centra prožít společné chvíle plné tvoření a zpívání.

pondělí 20.04.2020  (Ohniváci)

Anička a Nebešťánek (jarní) - Planetárium Praha

Anička má neobyčejného kamaráda – Nebešťánka ze Zářící planety. Nebešťánek Aničku často navštěvuje a vydávají se spolu v létajícím talíři na zajímavé výlety. V jarním příběhu se Anička seznamuje se symboly jara a Velikonoc. Spolu s Nebešťánkem se vydávají hledat obří vejce, aby si mohli namalovat velikonoční kraslici. Na cestě vesmírem Nebešťánek Aničce vysvětluje, jak vznikají hvězdy a planety. Navštěvují různé planety v různých vývojových etapách odpovídající historii naší Země. Na jedné z nich objeví vejce, ze kterého se vyklube brontosaurus. Anička se dovídá, jak na zemi vznikl život, první organismy, dinosauři a člověk. S sebou: batoh, pláštěnku, pití. Odchod z MŠ v 07:30hod.  

středa 22.04.2020  (Havrani, Ohniváci)

Beseda o Dráčkovi

Do školky přijede spisovatelka Petra Martišková, která dětem představí svou novou knížku o Dráčkovi. Beseda je zaměřená na seznámení s životním prostředím. V případě Vašeho zájmu bude možné zakoupit knihu i s podpisem paní spisovatelky. 

středa 29.04.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Ptačí cirkus

Principál Pepíno předvede svůj světoznámý cirkus Pipíno. Všelijaké ptačí exoty, artisty i kejkle. Rrrrrračte vstoupit. My jsme cirkus ptačí, kde každý ptáček zpívá, tančí, baletí, žongluje až do nebes si zaletí.   K tomu hudba ryčná  a protože je ptačí, tak je nebetyčná.  Cirkus to je dřina.  A to i pro Šediváčka, který se hrozně chce stát cirkusovým umělcem. Ovšem to není jen tak. Nejdříve musí pomáhat, zametat a koukat . A snad nakonec přece jen všechny v údiv uvede. Tak se tedy necháme se překvapit. Spolupráce s loutkovým divadlem Basta-fidli.

čtvrtek 30.04.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Čarodějnice

Všechny děti přijdou v kostýmech čarodějů a čarodějnic a společně prožijeme dle prastarých zvyků dopoledne plné zábavy. 

středa 06.05.2020  ()

Den otevřených dveří

Jako každý rok i letos probíhá den otevřených dveří pro rodiče a jejich děti, kde uchazeče o zápis do naší školky provedeme třídou a ukážeme práci našich dětí.

úterý 12.05.2020  ()

Zápis na školní rok 2020/2021

Odevzdávání přihlášek s žádostí o přijetí na školní rok 2020/21 od 13 - 17 hod.  

úterý 12.05.2020  (Ohniváci)

Posloucháme a kreslíme Vltavu

Děti se nejdříve seznámí se životem a tvorbou Bedřicha Smetany a poté si názornou a tvůrčí formou představí program symfonické básně Vltava. Trasa vltavských vod malebnou českou krajinou, plnou rusalek, hradů a starých zřícenin. Nevěřili byste, co dalšího je v této několikaminutové skladbě zaznamenáno. Děti se nejdříve seznámí se životem a tvorbou Bedřicha Smetany a poté si názornou a tvůrčí formou představí program symfonické básně Vltava. Program, založený na poslechu skladby a jejím výtvarném ztvárnění, probíhá s ohledem na věk dětí v expozici. Odchod z MŠ v 08:15hod.

středa 13.05.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Bezpečný pes

Jak předejít útoku, případně jak se v takové situaci zachovat, aby nedošlo ke zbytečným zraněním a psychickým újmám? Na to vše nám přijedou společně s pejsky odpovědět zkušení odborníci z kynologického servisu. Program bude doplněn ukázkami výcviku pejsků se zapojením dětí. Spolupráce s DDM Monet.

středa 13.05.2020  ()

Zápis na školní rok 2020/2021

Odevzdávání přihlášek s žádostí o přijetí na školní rok 2020/21 od 13 - 17 hod.

pátek 15.05.2020  (Havrani)

Návštěva AZ centra

Děti, které nepůjdou plavat půjdou na návštěvu za babičkami a dědečky do AZ centra prožít společné chvíle plné tvoření a zpívání. Spolupráce s Mezi námi.

pondělí 18.05.2020  (Havrani, Ohniváci)

Společné fotografování - třídní foto

Paní fotografka Puldová přijede děti vyfotit. Zapište se, prosím v šatně. Je vhodné dát dětem pěkné oblečení.

úterý 19.05.2020  (Rybičky, Žabičky)

Společné fotografování - třídní foto

Paní fotografka Puldová přijede děti vyfotit. Zapište se, prosím v šatně. Je vhodné dát dětem pěkné oblečení.

úterý 19.05.2020  (Havrani)

Posloucháme a kreslíme Vltavu

Děti se nejdříve seznámí se životem a tvorbou Bedřicha Smetany a poté si názornou a tvůrčí formou představí program symfonické básně Vltava. Trasa vltavských vod malebnou českou krajinou, plnou rusalek, hradů a starých zřícenin. Nevěřili byste, co dalšího je v této několikaminutové skladbě zaznamenáno. Děti se nejdříve seznámí se životem a tvorbou Bedřicha Smetany a poté si názornou a tvůrčí formou představí program symfonické básně Vltava. Program, založený na poslechu skladby a jejím výtvarném ztvárnění, probíhá s ohledem na věk dětí v expozici.   Odchod z MŠ v 08:15hod.

středa 20.05.2020  (Havrani, Ohniváci)

Májová noc v MŠ

Děti přijdou do MŠ v 18hodin. S sebou: spacák, k večeři párek a pečivo (budeme opékat), snídani v podepsané krabičce. Po opékání bude na zahradě probíhat indiánská hra.  Vše zakončíme cestou odvahy a zpíváním s kytarou. Je vhodné, aby spaly děti, které pojedou na švp.

čtvrtek 21.05.2020  (Ohniváci)

Návštěva v Sociálně-ošetřovatelském centru

Děti, které budou chtít půjdou navštívit babičky a dědečky v Sociálně-ošetřovatelském centru.

Společně si užijí pěkné chvíle strávené výrobou dekorací a společný zpíváním.

Spolupráce s Duhovým tandemem.

pondělí 25.05.2020  (Havrani, Ohniváci)

Čert a Káča - Hurá do opery

Závěrečná návštěva DDM Slezská cyklu Hurá do opery. Děti uslyší typické melodie propojené hranými dialogy. Odchod z MŠ v 7:30hod. S sebou: batoh, pití a pláštěnku Spolupráce s Národním divadlem.

středa 27.05.2020  (Havrani, Ohniváci)

Cesta do pravěku

Spolupráce s DDM Monet.

čtvrtek 28.05.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Výlet do ZOO

Všechny děti pojedu na výlet do ZOO v Tróji.  S sebou: batoh, 2x svačinu (dopolední a odpolední), oběd bude probíhat v ZOO(kuřecí řízek s bramborovou kaší). Tento den nebude MŠ zajišťovat stravu. Návrat ve 13:00 hod.

pondělí 01.06.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Den dětí

Děti prožijí dopoledne plné her a zábavy. K dispozici bude skákací hrad a malování na obličej. Taktéž dostanou malý dárek.

středa 03.06.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Mláďata

V rámci programu o mláďatech se děti dozvědí něco o zrození a vývoji mladých jedinců a péči rodičů o ně. Proč je tak důležitá hra a učení, které schopnosti se musí mládě během vývoje naučit, aby bylo schopné přežít v nelítostné konkurenci? Děši uvidí, jaké chování je vrozené, tedy instinkty zděděné po rodičích. Seznámí se s různými způsoby, které příroda používá ve snaze zajistit přežití co nejvyššího počtu mláďat a tím i pokračování druhu samého. Děti uvidí ty nejzajímavější videosnímky i ukázku živých exemplářů mláďat. Programem provází odborníci ze záchranné stanice Penthea. Spolupráce s DDM Monet.

středa 10.06.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Slavnostní rozloučení předškoláků spojené s 35. výročím školy

čtvrtek 11.06.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Afrika

Skupina Emongo přijede do školky. Proběhne prezentace o Africe spojená s diskuzí. Dětem ukáží bubnování a zpěv afrických písní. Na závěr si všichni zatančí.  

pondělí 15.06.2020  (Havrani, Ohniváci)

15. - 19.06.2019 ŠvP Blatná - předškolní děti

Přihlášené děti pojedou na švp do Blatné. Veškeré informace budou k dispozici v tištěné formě.

úterý 16.06.2020  ()

Schůzka rodičů nově přijatých dětí na školní rok 2020/21

V 16:00hod. se bude konat schůzka rodičů nově přijatých dětí. Součástí programu schůzky bude přednáška paní psycholožky PhDr. Ilony Špaňhelové zaměřenou na téma "Vstup dítěte do MŠ". Schůzka bude probíhat ve třídě Ohniváků.

pondělí 22.06.2020  (Ohniváci)

Procházka s Vandou a Standou a prarodiči dětí

Spolupráce s Duhovým tandemem.

středa 24.06.2020  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Policie - preventivní program na zahradě MŠ

Na zahradě MŠ proběhne preventivní program Policie ČR. Spolupráce s DDM Monet.

čtvrtek 25.06.2020  (Ohniváci)

Návštěva v Sociálně-ošetřovatelském centru

Děti, které budou chtít půjdou navštívit babičky a dědečky v Sociálně-ošetřovatelském centru. Společně si užijí pěkné chvíle strávené výrobou dekorací a společný zpíváním. Spolupráce s Duhovým tandemem.  

Provozní doba

06:30 - 07:00  Rybky

07:00 - 16:30  všechny třídy

16:30 - 17:00  Rybky