Akce

úterý 19.03.2019  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Vynášení Moreny

Dopolední akce pro všechny děti. Společně s dětmi dle prastarých zvyků veneseme zimu (Morenu) a přivítáme jaro.

úterý 26.03.2019  (Ohniváci)

Vltava - Muzeum Bedřicha Smetany

Děti z Ohniváků navštíví Muzeum Bedřicha Smetany.

Trasa vltavských vod malebnou českou krajinou, plnou rusalek, hradů a starých zřícenin. Nevěřili byste, co dalšího je v této několikaminutové skladbě zaznamenáno. Děti se nejdříve seznámí se životem a tvorbou Bedřicha Smetany a poté si názornou a tvůrčí formou představí program symfonické básně Vltava. Program, založený na poslechu skladby a jejím výtvarném ztvárnění, probíhá s ohledem na věk dětí v expozici.

středa 27.03.2019  (Ohniváci)

Velikonoční dílny s babičkami a dědečky v Sociálně-ošetřovatelském centru

Spolupráce s Duhovým tandemem. Děti z Ohniváků, které se budou chtít zúčastnit společného setkání půjdou na návštěvu do Sociálně-ošetřovatelského centra v Zárubově ulici, kde si společně s babičkami a dědečky vyrobí velikonoční dekorace, kterými pak vyzdobí jejich centum i naší MŠ.

čtvrtek 28.03.2019  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Společná oslava Dne učitelů

Společně s dětmi oslavíme Den učitelů a dětem přiblížíme výročí narození Jana Amose Komenského

pondělí 01.04.2019  (Havrani, Ohniváci)

Posviť si citrónem na duhu

Chemické divadélko pro Ohniváky a Havrany. V pokusech si děti předvedou barevné reakce související s chemickou povahou látek, namíchají barvy duhy a také si ukáží, jak pracuje běžná baterie - zásobárna elektrické energie. Udělají si baterii z různých kovů a jako elektrolyt využijí ovoce, kde jim bude svítit modrá dioda. Děti se učí porozumět tomu, o čem s k čemu je chemie kolem nás. V průběhu představení je dětem představena krátce i profese vědce. Zajišťuje Ing. Květa Stejskalová, CSc., ÚFCH JH

úterý 02.04.2019  (Havrani)

Vltava - Muzeum Bedřicha Smetany

Děti z HAVRANů navštíví Muzeum Bedřicha Smetany.

Trasa vltavských vod malebnou českou krajinou, plnou rusalek, hradů a starých zřícenin. Nevěřili byste, co dalšího je v této několikaminutové skladbě zaznamenáno. Děti se nejdříve seznámí se životem a tvorbou Bedřicha Smetany a poté si názornou a tvůrčí formou představí program symfonické básně Vltava. Program, založený na poslechu skladby a jejím výtvarném ztvárnění, probíhá s ohledem na věk dětí v expozici.

úterý 09.04.2019  (Havrani, Ohniváci)

Planetárium Praha

Děti velmi zblízka nahlédnou do života komet a s jednou z nich se vydají na dobrodružnou výpravu až ke Slunci. Během cesty se seznámi se třemi letními hvězdami, které kometce Babetce poskytnou velmi užitečné rady. Narazí na obřího Jupitera a pohlédnou také na Zemi, aby se dozvěděly, co si tam lidé o kometách myslí. Zvolí nakonec kometa Babeta ke Slunci tu správnou cestu a šťastně se vrátí? Pořadem provádí Jiřina Bohdalová.

středa 10.04.2019  (Havrani, Ohniváci)

Planetárium Praha

Děti z Havranů a Ohniváků pojedou do Planetária Praha na představení O zvědavé kometě.

Velmi zblízka děti nahlédnou do života komet a s jednou z nich se vydají na dobrodružnou výpravu až ke Slunci. Během cesty se seznámí se třemi letními hvězdami, které kometce Babetce poskytnou velmi užitečné rady. Narazí na obřího Jupitera a pohlédnou také na Zemi, aby se dozvěděly, co si tam lidé o kometách myslí. Zvolí nakonec kometa Babeta ke Slunci tu správnou cestu a šťastně se vrátí? Pořadem provází Jiřina Bohdalová. 

čtvrtek 11.04.2019  (Havrani)

Návštěva hasičské zbrojnice

Děti z Havranů půjdou na návštěvu do Hasičské stanice č. 11 v Praze 12. Děti se zúčastní přednášky a poté se půjdou podívat přímo do garáží zásahových jednotek. Odchod z MŠ v 08:30 hod.

 

úterý 16.04.2019  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Velikonoční dílny pro rodiče a děti

Od 15:30 hod. proběhnou v MŠ již tradiční velikonoční dílny, kde si budete moci společně s dětmi vyrobit několik roztomilých dekorací s velikonoční tematikou. Akce bude probíhat na zahradě MŠ, v případě nepřízně počasí ve třídách. Za dobroty na společný stůl předem děkujeme. 

středa 17.04.2019  (Ohniváci)

Vanda a Standa v Sociálně ošetřovatelském centru

Děti z Ohniváků půjdou na velikonoční představení Vandy a Standy do Sodiálně-ošetřovatelského centra v Zárubově ulici, kde společně s babičkami a dědečky prožijí pěkné společné chvíle zpestřené hudebním programem. Spolupráce s Duhovým tandemem.

čtvrtek 18.04.2019  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Velikonoční prázdniny - OMEZENÝ PROVOZ

V MŠ bude omezený provoz, prosíme o nahlášení závazné docházky. Děkujeme.

úterý 23.04.2019  (Rybičky)

Návštěva hasičské zbrojnice

Děti z Rybek půjdou na návštěvu do Hasičské stanice č. 11 v Praze 12. Děti se půjdou podívat přímo do garáží zásahových jednotek. Odchod z MŠ v 08:30 hod.

středa 24.04.2019  (Žabičky)

Návštěva hasičské zbrojnice

Děti ze Žabek půjdou na návštěvu do Hasičské stanice č. 11 v Praze 12. Děti se půjdou podívat přímo do garáží zásahových jednotek. Odchod z MŠ v 08:30 hod.

čtvrtek 25.04.2019  (Ohniváci)

Návštěva hasičské zbrojnice

Děti z Ohniváků půjdou na návštěvu do Hasičské stanice č. 11 v Praze 12. Děti se zúčastní přednášky a poté se půjdou podívat přímo do garáží zásahových jednotek. Odchod z MŠ v 08:30 hod.

pondělí 29.04.2019  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

O tureckém rybáři

Loutkovo-kejklířské Divadlo Basta Fidli přijede do MŠ a zahraje dětem jarmarečně loutkovou komédii. Děti uslyší kus o turkovi a jeho ženě, která chce víc a víc, až pro svou chamtivost nemá nic. Hraje Pepíno von Dráček.

úterý 30.04.2019  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Čarodějnice

Společně s dětmi prožijeme tento prastarý zvyk. Děti přijdou v maskách čarodějů a čarodějnic. V MŠ bude připravený dopolední zábavný program. 

pondělí 06.05.2019  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Afrika

V MŠ se rozezní bubny a zpěv afrických písní domorodců Konga z Afriky. Zábavnou formou děti seznámí s africkým kontinentem, společně si zazpívají, zatančí a zabubnují. Provází Paul Ndjadi Homeamba.

úterý 14.05.2019  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Klarinet a flétnička a hned je tu písnička

Dechové trio Acordio přijede do MŠ.

středa 15.05.2019  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Edukativní program Pejsci

Dopolední akce pro děti na zahradě MŠ. Spolupráce s DDM Monet.

pondělí 20.05.2019  (Havrani, Ohniváci)

Edukativní výlet - bojovka

Děti z Ohniváků a Havranů půjdou na edukativní výlet - bojovku. Cestou budou plnit úkoly, při kterých se naučí mnoho nového o přírodě. Na závěr budou hledat poklad. 

středa 22.05.2019  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Indiáni

Duhoví indiáni přijedou do MŠ, kde na zahradě pro děti připraví indiánské tábořiště. Děti si vyzkouší indiánské úkoly a netradiční aktivity. Děti přijdou v maskách indiánů. 

pondělí 27.05.2019  (Rybičky, Žabičky)

Společné třídní fotografování

úterý 28.05.2019  (Havrani, Ohniváci)

Společné třídní fotografování

čtvrtek 30.05.2019  (Rybičky, Žabičky, Havrani, Ohniváci)

Den dětí

Oslava Dne dětí proběhne na zahradě MŠ. Pro děti bude k dispozici nafukovací hrad, malování na obličej a další zábavné činnosti.

Provozní doba

06:30 - 07:00  Rybky

07:00 - 16:30  všechny třídy

16:30 - 17:00  Rybky

Jídelní lístek

19.03.2019 úterý

přesnídávka: vanilková pribinka s jahodami, jablko, čaj, mléko (alergen: 7)
oběd:  
   polévka: tomatová (alergen: 1)
   hlavní chod: karlovarský guláš, houskový knedlík, čaj (alergeny: 1,3,7)
svačina: chléb sypaný mozarellou, cherry rajské, čaj, mléko (alergeny: 1,7)

SRPŠ

Příspěvek na rok 2018/19 činí 1500,-Kč.

Částka je splatná do konce října 2018 na účet č. 73673329/0800.

Do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte.